Jmenuji se Sára

A tady je zase něco o mém mlsném jazýčku.

Stravování

Jsem velmi vybíravá v jídle pokud se jedná o psí granule, chutnají mi asi nejvíce granule Anka z kuřecího masa. Ostatní si vybírám a vše nejím. Jinak bych ráda snědla téměř vše co jedí mí člověčí kamarádi. A svýma upřenýma očima si dokáži ledacos vyžebrat.

Doporučení

Při mém stravování je však vhodné dodržovat určitá pravidla krmení a proto následuje návod vhodný i pro ostatní pejsky:

Návod pro krmení vašeho zvířecího společníka

Každé tři až čtyři týdny měňte značku nebo příchuť suchého krmiva, abyste vyloučili nedostatek nebo naopak přebytek některých ingrediencí, který by mohl vašemu zvířeti způsobit problémy.

Když měníte suchá krmiva, smíchejte 1/4 nového krmiva se 3/4 starého krmiva a každý den pak zvyšujte o něco podíl nového krmiva. Některá vybíravější zvířata mohou potřebovat pomalejší přechod trvající dva i více týdnů. Nikdy nenechte kočku vynechat více než jedno nebo dvě jídla; v případě potřeby se vraťte ke starému krmivu.

Při používání každého nového krmiva nebo doplňku sledujte případné mírné změny v kůži a srsti svého psa, v jeho chuti, energii, náladě, nepokojnosti, výměšcích či zápachu, tělesné hmotnosti a ve velikosti a konzistenci stolice. Zjistíte-li negativní změny, použijte jiné krmivo. Pokud tato změna přetrvává, poraďte se se svým veterinářem.

Další informace ze života pejsků můžete najít na stránkách www.cokl.cz.
Autor stránky   Václav Urban